Rozmowa kwalifikacyjna | pytania i odpowiedzi

Ta część opracowania ma tak przygotować cię do rozmowy, byś mógł swobodnie odpowiedzieć na pytanie, kim jesteś. Wydaje ci się, znasz swoje życie na wyrywki, ale sam się zdziwisz, ile szczegółów możesz wygrzebać z pamięci. Wystarczy zacząć je spisywać, a same wpasują się w planowaną wizję rozwoju kariery. Niżej zamieszczone formularze pomogą ci poukładć najważniejsze informacje.

Formularz zawodowy

Dla kazdej posady przygotuj osobny formularz, bez względu na to, czy to był pełny etat czy pół, czy pracowałeś rok czy krócej. Prace sezonowe i wakacyjne też się liczą! Skoncentrul się na konkretach (wykonana praca, rozwiązane problemy, oszczędności dla firmy ) i stwórz szczegółowy obraz własnych zdolności i osiągnięć.

Formularz edukacyjny

Jeżeli jesteś na studiach licencjackich, albo niedawno je ukończyłeś, nie musisz przytaczać swoich doświadczeń ze szkoły średniej. Jeśli ukończyłeś lub kotynuujesz studia magisterskie, powineneś podać spis ukończonych kursów zarówno na studiach licencjackich, jak i na magisterskich. Jeżeli do ukończenia studiów pozostał ci ponad rok, załącz listę zaliczeń uzyskanych w ostatnim semestrze.

Formularz zainteresowań

Przygotuj sobie spis wszystkich organizacji, klubów sportowych i innych kółek zainteresowań , w których działaniach uczestniczyłeś. Nie zapomnij o takich rzeczach jak:
- Nazwa i cel działania organizacji.
- Sprawowanie funkcji.
- Obowiązki, które pełniłes.
- Twoje główne osiągnięcia.
- Nagrody i wyróżnienia, które uzyskałes.

Formularz nagród i wyróżnień

Wypisz tu wszystkie nagrody i wyróżnienia otrzymane od szkól, organizacji społecznych, klubów sportowych i tym podobnych

Umiejętność pisania ,czytania i mowienia w obcym języku dużo znaczy dla pracodawcy, awłaszcza w instytucjach badawczych, edukacyjnych,firmacch międzynarodowych i eksportujących.

Formularz służby wojskowej

Jeżeli masz za sobą służbę wojskową - nawet krótką - opisz ją. Przygotujesz się w ten sposób do rozmowy o swoich doświadczeniachi ich związku z aspiracjami zawodowymi. Nie zapomnij o takich sprawach jak :
- Uzyskany stopień.
- Wykonywane obowiązki.
- Wyróżnienia, pochwały i nagrody.
- Informacje o szkoleniu specjalistycznym.
- Twoje główne osiągnięcia.

 

Psikus.net © 2007-2011

Strona główna | Polityka Prywatności